انواع مبل استیل

 

Types-of-Sofa-Main

   مبل ها همیشه نقشی اساسی در دکوراسیون داخلی داشته و دارند. با گذشت زمان و تغییر مدل های معماری و دکوراسیون داخلی، نوع ساخت مبل نیز تغییرات زیادی کرده است و امروزه مدل های بسیار جدید و خلاقانه ای از آن ساخته می شود، با این وجود در کشور های زیادی مانند کشور های خاورمیانه و البته ایتالیا که سازنده مبل استیل است، هنوز در دکوراسیون از مبل سلطنتی استفاده می شود. مبل استيل نوعي پيچيدگي به اتاق مي دهد که انواع ديگر مبل ها اين خصوصيت را ندارند. نوع طراحي مبل سلطنتی برگرفته از قرنهاي گذشته خصوصاً قرن 17 ميلادي است. انواع مبل هاي استیل خصوصيات کلي مشترکي داشته و می توان آنها را به سه دسته ي زير تقسيم کرد: 

 مبل Ancient : 

   اين مدل که برگرفته از سبک باروک است ترکيبي از طرح هاي قديمي و قرون وسطي است. اين مدل مبل استيل ترکيبي از مبلهاي تخت مانند يوناني، مبل ها و تخت هاي رومي و مصري است. معمولا مبل استيل قدیمی را با پوست حيوانات روکش مي کنند. 

 Types-of-Sofa-Ancient

Types-of-Sofa-Ancient-01

 

مبل Medieval :

   مدل مبل استيل قرون وسطایي نوعي تکامل يافته مبل استيل قدیمی است. در آن دوران تنها اشراف روي مبل و صندلي مي نشستند و مردم عادي تنها ميزهاي چوبي ساده داشتند. نوعي طراحي مبل استيل قرون وسطي برگرفته از همين دوران است. 

Types-of-Sofa-Medieval

مبل Baroque :

   در نگاه اول، همه ي انواع مبل استيل جزو طراحي باروک محسوب می شوند که در ايتاليا و در قرنهاي 17 و 18 ميلادي ساخته مي شد. در اين مدل مبلمان طراحي هاي بسیار ظريف و پيچيده ای بوده و به دلیل آن به راحتی شناخته می شود.

Types-of-Sofa-Barouque

Types-of-Sofa-Barouque-01

Types-of-Sofa-Barouque-02

   مبل های استیل ظاهری کاملاً متقارن و متعادل دارند که به آنها ظاهري کاملا رسمي می دهد، گرچه در موارد کمي از فلزات براي پايه آن استفاده مي شود، این مبل ها عموماً از چوب ساخته مي شوند. این مبل ها بيشتر به طور مربعي بوده و داراي پشتي هاي بلند و دسته هاي کوتاه هستند.

در گذشته مبل ها را با دست می ساختند که کار بسیار مشکل و زمان بری بود، اما با ظهور دستگاه های CNC ساخت این وسایل دچار تحولات زیادی شد و می توان براي ساختمبل استيل يا مبل سلطنتي از دستگاه هاي فرز سي ان سي  استفاده کرد که با سرعت و دقت بالا اين کار را انجام مي دهند. 

 کلمات کلیدی: مبل استیل، مبل سلطنتی، انواع مبل استیل

اطلاعات تماس

انتخاب نوع دستگاه ها