انواع پایه مبل

 

 

Sofa-Legs-Main

   پایه مبل چیزی فراتر از تنها نگه دارنده مبل است. پایه مبل نشانگر طراحی به کار رفته در آن و مدت زمان استفاده شده از آن است (آیا مبل قدیمی است یا تازه ساخته شده است؟). پایه مبل یکی از مهمترین قسمت های هر مبل است و در طول عمر آن تاثیر زیادی دارد. انواع پایه مبل به چهار بخش کلی تقسیم می شود:

 Sofa-Legs-02پایه مبل سنتی (Traditional ):

    پایه ی مبل سنتی از سبک طراحی قرن 18 تأثیر گرفته است. این نوع پایه ها دارای تزئینات زیادی هستند و معمولاً در بالا خمیره و در پائین باریک هستند. از این نوع پایه ها در مبل های سلطنتی یا مبل های استیل استفاده می شود.

پایه مبل معاصر (Contemporary):

   این مدل پایه ی مبل دارای پایه های تخت و صاف است و معمولاً از فلزاتی مانند کروم یا نیکل ساخته می شود. این پایه ها بدون تزئینات بوده و ساختار بسیار ساده ای دارد.

پایه مبل روستایی (Country):

   این مدل پایه ی مبل دارای پایه های خمیده یا گرد است و معمولاً از جنس کاج یا بلوط ساخته می شود. این مدل را معمولاً رنگ می کنند. پایه مبل روستایی به اتاق حس روستا می دهد.

پایه مبل اروپایی (European):

   پایه های این مدل خمیده و مخروطی شکل است. این مدل پایه ی مبل نیز دارای تزئینات است اما نسبت به مدل سنتی تزئینات کمتری دارد.

   به دلیل اهمیتی که پایه ها دارند باید در ساخت آنها دقت زیادی کرد، پایه ها نقش زیادی در طول عمر مبل  دارند.

   در گذشته پایه مبل را به طور دستی می ساختند که کار بسیار وقت گیری بود، اما امروزه با دستگاه های فرز CNC  می توان انواع پایه را به راحتی و طی مدت کمی ساخت. برخی دستگاه های فرز سی ان سی دارای روتاری بوده که می توانند به طور منحنی منبت کاری کرده و انواع پایه مبل را تولید کند. اگر از دستگاه های فرز سی ان سی چند کله استفاده کنید، می توانید در مدت کمتری پایه های مبل یکسانی تولید کنید گه در وقت شما صرفه جویی زیادی می کند.

Sofa-Legs-01

کلمات کلیدی: پایه، پایه مبل، پایه ی مبل، انواع پایه مبل


اطلاعات تماس

انتخاب نوع دستگاه ها