درباره ی MDF

ام دي اف چيست؟

 

Types-of-MDF

   ام ‌دی ‌اف (MDF) جزو فرآورده‌های چوبی محسوب می‌شود و نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می‌گردد. 

   ام دی اف را پس از تولید می‌توان روکش نمود. روکش‌ های تزئینی علاوه بر زیبایی، به دوام و کاربرد آن در محیط‌ هایی مانند آشپزخانه کمک می‌کند. روکش ملامینه، متداول ترین نوع روکش ام ‌دی ‌اف است که در آن فرایند، کاغذ دکوراتیو آغشته به رزین تحت فشار و حرارت بر روی تخته چسبانده می‌شود. ام دی اف به انواع مختلفی تقسیم می شود که به شرح زیر است:

ادامه مطلب ...

کارخانه ام دی اف

 

MDF-Factory-Main

  ام دي اف ماده اي است که از فيبر ساخته شده است. ماده ي اوليه ي mdf چوب نرمي است که به صورت تکه هاي چوبي درآمده است و از ترکيب تکه هاي چوب با  مواد غير چوبي مانند تکه هاي شيشه، فلز و ... انواع mdf ساخته می شود. (البته آنرا با چوب هاي ديگر نيز ترکيب می کنند)

ادامه مطلب ...

پروفیل ام دی اف چیست؟

 

   mdf-profile-1

   با پيشرفت تکنولوژي، تکنيک ساخت مصنوعات چوبي نيز پيشرفت چشمگيري داشته و امروزه انواع مختلف مصنوعات چوبي مانند ام دی اف برای مصارف مختلفی مانند ساخت مصنوعات چوبی برای استفاده در منزل توليد مي شود. در اين بین، تکنولوژي پيشرفته ي روکش چيباني نیز بر روي ام دي اف براي دستيابي به زیبایی هر چه بیشتر آن  ايجاد گرديده است. از آنجايي كه انعطاف پذيري روكش هاي HPL بدليل سختي و استخواني بودن بسیار كم مي باشد، از این رو، اين تكنولوژي با استفاده از روكش هاي P.V.C طي فرآيند روكش چسباني جلوه خاصي به شاخه هاي ابزار خورده mdf بخشيده كه حاصل اين فرايند پروفيل ناميده مي شود .

ادامه مطلب ...

دکور ام دی اف

 

 mdf-decrative-panel

    امروزه، از ام دي اف به خاطر مزيت هاي زيادی که دارد مانند سختی زیاد و قیمت کم تر نسبت به دیگر چوب ها استفاده ی زیادی می شود.  ام دي اف که از طريق پرس سلولزي تولید مي شود، به خاطر مواد تشکيل دهنده ي آن از مواد ديگر ايمني محيطي بيشتري داشته است و به این دلیل در ساخت انواع درب، کف اتاق و پنل هاي ديواري استفاده ی زیادی از mdf مي شود.

ادامه مطلب ...

پروفیل ام دی اف

 

  ام دي اف چوبي است با تراکم يکنواخت که داراي سطحي صاف بوده و می توان انواع برش و تراش و سوراخ کاري را به راحتي بر روي آن انجام داد. ام دي اف را مي توان به راحتي رنگ کرد و بدون اينکه سطح آن ترک بخورد آنرا برش داد و روي آن ماشين کاري کرد.

ادامه مطلب ...

ام دی اف چیست؟

 

   ام دي اف يا تخته فيبر نيمه سنگين، يکي از جديدترين انواع اوراق فشرده چوبي است که به دليل دارا بودن قابليتهاي متنوع و گاه منحصر به فرد با استقبال فوق العاده اي در طي سالهاي اخير روبرو شده است. اين محصول ضمن دارا بودن خواص شبيه ساير اوراق فشرده چوبي داراي برخي خواص برتر نيز مي باشد که باعث ارتقاء بازار آن در بين ساير اوراق فشرده چوبي مانند تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته فيبر سخت و... شده است.

ادامه مطلب ...

ساخت کمد ام دی اف

 

MDF-Dresser

 برای ساخ کمد ام دی اف به ابزار زیر احتیاج دارید:

ادامه مطلب ...

اطلاعات تماس

انتخاب نوع دستگاه ها