رنگ کابینت آشپزخانه

   رنگ یکی از مهمترین عناصر اتاق است، زیرا اولین چیزی که به نظر افراد می رسد رنگ آنجا است. هر رنگ علاوه بر زیبایی حس خاصی به اتاق می دهد که در دکوراسیون باید به این نکته توجه بسیار زیادی شود. برای رنگ آمیزی کابینت از رنگ های بسیار زیادی استفاده میشود که  می توان آنها را به طور کلي به رنگهاي روشن، متوسط و تيره تقسيم کرد، که هر کدام از اين رنگها خصوصيات متفاوتي دارند. 

رنگهاي روشن، نور را به خوبي منعکس کرده و با رنگهاي ديگر سازگاري خوبي دارند، اما بايد در نظر داشته باشيد که زودتر کثيفي را نشان مي دهند. از اين رو، برای رنگ کابینت آشپزخانه بهتر است از  کرم متمایل به سفيد آن استفاده شود. 

رنگهاي متوسطی که برای رنگ کابینت آشپزخانه استفاده می شوند، کثيفي را به خوبي پنهان مي کنند و به خوبي خود را نشان مي دهند، اما اگر تعداد کابينت ها زيادي باشد رنگها اثر و خاصيتشان را از دست مي دهند، در اين موقعيت بايد از کابینت هایی با طرحهاي پيچيده استفاده کنيد تا جلوه ی خوبی داشته باشند. 

رنگهاي کدر و تيره، درخشش و ظاهر خوبي داشته و به محيط حس صميميت مي بخشد، اما اين رنگ کابینت آشپزخانه نور را منعکس نکرده و اتاق را تاريک مي کنند. در اين حالت اگر آشپزخانه ي شما بزرگ است بهتر است از طرح چوب تيره استفاده کنيد. 

مي توانيد از رنگها به طور ترکيبي نیز استفاده کنيد، مثلاً رنگ کابينت هاي پائين معمولاً تيره تر مثل خاکستري و رنگ کابینت های بالا روشن تر مثل سفيد باشد.

در زير برخي از رنگهاي پر طرفدار آمده است: 

سفيد:

cabinet-colour-White-Kitchen-Cabinet

   رنگ سفيد به دليل اينکه نور را به خوبي منعکس می کند، رنگ محبوبي در کابينت آشپزخانه است. بعلاوه سفید رنگ تميز و ساده  ای است. البته در انتخاب اين رنگ بايد نهايت دقت را داشته باشيد، زيرا اگر سفيد خوشرنگي انتخاب نکنيد کابينت ها خوب به نظر نمی آیند. بهتر است از رنگ سفيد در کابينت هاي فلزي استفاده کنيد.

 

قهوه اي:

cabinet-colour-Brown-Kitchen-Cabinet-2

cabinet-colour-Brown-Kitchen-Cabinet-3

cabinet-colour-Brown-Kitchen-Cabinet

   اين رنگ، رنگ کابينت هاي چوبي از جنس بلوط يا توس است که به اتاق شکوه خاصی می دهد. کابينتهاي قهوه اي رنگ را مي توان در اکثر کابينت سازي ها يافت. به دليل تیرگی ذاتی، کثيفي را نشان نمي دهد و مي تواند با رنگهاي زيادي ترکيب شود و با این حال زيبايي خود را حفظ کند. 

قرمز:

cabinet-colour-Red-Kitchen-Cabinet

  رنگ قرمز گرچه از رنگهاي سنتي کابينت نيست اما طرفداران خاص خود را دارد. قرمز خصوصاً براي آشپزخانه هاي کوچک بسيار مناسب است، البته اگر از اين رنگ به خوبي استفاده نشود زیبایی اتاق را از بین می برد. برای حل این مشکل باید تمام کابينت ها را قرمز کرده و باقي وسايل آشپزخانه را سفيد يا سياه انتخاب کنيد و بهتر است کابينت ها نیز فلزي باشند. 

سفيد آنتيک:

cabinet-colour-Antique-White-Kitchen-Cabinet

   سفيد آنتيک رنگ کلاسيکي است که هيچ وقت از مد خارج نشده و با رنگ های دیگر به خوبي ترکيب می شود. اين رنگ به خوبي فضا را روشن کرده و با اکثر چوبها به خوبي هماهنگ مي شود. اين رنگ را مي توان با اکثر رنگها مانند لاجوردي، قرمز، آبي، زرد پر رنگ و سياه ترکيب کرد. برخلاف سفيد ساده، سفيد آنتيک لکه ها را نشان نداده و ظاهر آشپزخانه را بهتر مي کند. 

لاجوردي:

cabinet-colour-Washed-Blue-Kitchen-Cabinet-2

cabinet-colour-Washed-Blue-Kitchen-Cabinet

   اين رنگ هر آشپزخانه اي را تبديل به محيطي آرامش بخش و راحت مي کند و حس لطافت طبيعت را به محیط منتقل مي کند. مي توانيد بر مبناي ميزان رنگ مورد نظر، از آبی کمرنگ تر تا پر رنگ تر آنرا استفاده کنيد. اين رنگ به خوبي با انواع چوب کاج و رنگ هاي سفيد، کرم يا زرد پر رنگ ترکيب مي شود.  مزيت اصلی اين رنگ اين است که مي توان با کمک آن به کابينت هاي قديمي و مندرس زندگي دوباره داد. 

زرد:

cabinet-colour-Yellow-Kitchen-Cabinet

   اين رنگ به کابينت ظاهري آرام و پر تراوت مي دهد و آشپزخانه را چنان زيبا مي کند که هرگز نمي خواهيد آنجا را ترک کنيد. اين رنگ با اغلب روکش هاي چوبي سازگار است و با رنگهاي ديگر مانند آبي، سبز و سياه کمرنگ به خوبي ترکيب مي شود. اين رنگ مانند سفيد آنتيک هميشه محبوب بوده و خواهد بود. 

کلمات کلیدی: رنگ کابینت آشپزخانه

 

اطلاعات تماس

انتخاب نوع دستگاه ها